Remont balkonu – cena za m2. Ile zapłacisz za wyremontowanie balkonu?

Remont balkonu – cena za m2 jest uzależniona od wielu czynników. Prace remontowe przy balkonie muszą zostać przeprowadzone z najwyższą starannością. Źle wykonany remont może zagrozić zdrowiu i życiu użytkowników tej części mieszkania. Ile kosztuje remont balkonu? Dowiedz się już teraz!
remont balkonu cena za m2

Remont balkonu zawsze rozpoczynać powinien się od prac przygotowawczych. Ekipa budowlana będzie musiała zadbać o swoje bezpieczeństwo i ocenić, jaki jest pierwotny stan balkonu. Ile będzie kosztował remont balkonu? Cena za m2 jest w dużym stopniu zależna od twoich decyzji co do aranżacji.

Remont balkonu – co musisz o nim wiedzieć?

Remont balkonu to wbrew pozorom bardzo poważne przedsięwzięcie. Jeżeli prace nie zostaną wykonane przez doświadczoną ekipę, to może dojść do naprawdę niebezpiecznych sytuacji.

Pierwszym etapem remontu powinny być zawsze prace przygotowawcze. W ich trakcie ekipa skuje starą warstwę płytek lub usunie beton, położy hydroizolację, wykona wylewkę i zagruntuje powierzchnię.

Samo skucie płytek to koszt od 30 do 60 złotych za metr kwadratowy. Jeżeli na balkonie znajdują się deski, to zapłacisz trochę mniej – od 10 do 20 złotych. Położenie hydroizolacji będzie cię kosztować od 90 do nawet 300 złotych za metr kwadratowy. Ostatni etap prac przygotowawczych, czyli wylewka, to koszt około 80 złotych za metr kwadratowy w przypadku wylewki cementowej lub betonowej. Możesz zdecydować się także na wylewkę anhydrytową lub samopoziomującą, ale zapłacisz nawet dwukrotnie więcej.

Koszt położenia płytek na balkonie uzależniony jest od materiału, z którego zostały wykonane. Najtańsze będą płytki gresowe, a najdroższa terakota. Koszt robocizny przy położeniu płytek to około 50 złotych za metr kwadratowy.

Remont balkonu – cena za m2. Ile zapłacisz?

Wszystkie powyższe etapy remontowe trzeba teraz zsumować. Ile będzie kosztował remont balkonu? Cena za m2 to pomiędzy 300 a 900 złotych za metr kwadratowy. Wszystko zależy od ceny ekipy remontowej oraz wybranych przez ciebie materiałów. Niezależnie, czy wykonujesz remont starego domu, czy tylko balkonu, nie możesz oszczędzać na ekipie remontowej. Tylko w ten sposób osiągniesz wymaganą jakość.

Wiesz już, ile kosztuje remont balkonu. Cena za m2 podana przez nas jest przybliżona i może różnić się od tej, którą proponują firmy remontowe w twojej lokalizacji.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *